Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Orijinal Yağları

125 yıllık tecrübemizi yağlarımıza aktardık
Aracınızı üreten uzmanlar tarafından, bizim tarafımızdan geliştirilmiştir.

Mercedes-Benz’in dilinden en iyi Mercedes-Benz anlar. Bu sebeple; yenilikçi anlayışları, uzmanlıkları ve uzun yılların deneyimi ile araçlarımızı tasarlayan bilim adamlarımız ve mühendislerimiz, araçlarımızın mükemmel performansını korumak için MB Orijinal Yağları’nı geliştirdi.
Bir araçta yağın en önemli görevi mekanik sürtünmenin azaltılmasıdır: Motorun hareketli ve sabit parçaları arasında, içinde büyük bir hız farkının bulunduğu bir yağ filmi oluşur. Burada parçalara önemli sürtünme ve basma kuvvetleri etki eder.

Ek olarak, özellikle silindir kafasındaki yanma dolayısıyla yüksek sıcaklıklar meydana gelir. Özel olarak geliştirilmiş bileşenleri ve katkıları ile Mercedes-Benz araçlarının üst düzey kalitesine uygun olarak geliştirilen yağlarımız, bu tip mekanik ve ısıl zorlanmalara en iyi şekilde karşı koyar, aracınıza yüksek verim ve güç sağlar.


MB Orijinal Yağları, ısıl zorlanmaya maruz kalan parçaların soğutulması veya korozyondan korunması gibi çok sayıda görevi de güvenilir şekilde yerine getirir. Böylece aracınızdaki aşınmaları minimuma indirerek uzun ömür ve yüksek performans sunar.

Her durumda güvenlik
-30 dereceden +260 dereceye kadar %100 güvenilir.

Aşırı soğuklar yağın önce koyulaşmasına, daha sonra da katılaşmasına sebep olur. Dolayısıyla, aracınızda kullandığınız yağın marş işleminden hemen sonra motora ulaşarak, onu koruyabilmesi için düşük sıcaklıklarda da akışkanlık ve yağlama özelliklerini muhafaza etmesi gerekir.
Sıcaklığın çok yüksek olduğu havalarda ise yük altındaki motorun belirli noktalarında sıcaklık, 260°C ve daha yüksek değerlere ulaşır. 
Bu sıcaklıkta güvenli yağlama yapılabilmesi için yağda buharlaşma kaybı olmamalı ve metal parçaların birbirine temasının önlenmesi için yağ filmi yırtılmamalıdır.

Mercedes-Benz Orijinal Yağları, her mevsimde en zor koşullarda bile arızasız bir çalışma ve olabilecek en iyi performansı sağlar. Böylece aracınızı her zaman güvenilir şekilde çalıştırabilir ve hedefinize rahatça ulaşabilirsiniz.

Maksimum dayanıklılık
Aracın işletiminden bağımsız olarak motor yağının performansını belirleyen birçok faktör vardır:

 • Yüksek çalışma sıcaklıkları ve çevre etkileri motor yağını koyulaştırabilir.
 • Bozucu yanma artıkları motor yağına ulaşabilir ve korozyon oluşumuna yol açabilir.
 • Motor yağına ulaşan toz partikülleri filtreyi tıkayabilir.
 • Yağda bulunan katkılar etkilerini kaybedebilir.

Mercedes-Benz Orijinal Yağları, sahip olduğu yüksek kaliteli baz yağlar ve asitlerin nötrleşmesini, su veya oksijenden kaynaklanan değişikliklerin önlenmesini sağlayan yüksek oranda katkıları ile özelliklerini uzun süre korur. 

Mercedes-Benz Orijinal Yağları’nı tercih ederek, aracınıza en uygun ve özel dayanıklılığa sahip yağı seçmiş olursunuz. Düzenli yağ değişimiyle, aracınızın sürekli yüksek kalitede etkili çalışmasını sağlarsınız.

Ekonomik ve ekolojik
Daha az sürtünme, daha fazla güç.

Ekonomik sürüş söz konusu olduğunda; sürtünmeyi azaltan, çok etkili katkıları ile uzun süre kullanılabilen ve sürekli yüksek performans sergileyen Mercedes-Benz Orijinal Yağları sayesinde, çok daha avantajlısınız.

Farklı sürüş koşullarında, aracınızın potansiyelini tam olarak kullanabilirsiniz. Mercedes-Benz Orijinal Yağları, aracınızla beraber çevreyi de korur.

Diğer avantajlar
Aracınız için mükemmel yağ, Mercedes-Benz Orijinal Yağları

Sizin için geliştirilen güvenilir ve dayanıklı Mercedes-Benz Orijinal Yağları’nı kullanın.

 • Mercedes-Benz motorlarının araştırma ve geliştirilmesindeki temel öğelerden biridir.
 • Özel olarak Mercedes-Benz için geliştirilmiştir.
 • İç sürtünmeyi azaltarak daha fazla güç sunar.
 • Tüm sürüş koşullarında yağlama güvencesi sağlar.
 • Yüksek bir dayanıklılığa sahiptir.
 • Soğuklar ve aşırı sıcaklar gibi kritik kullanım koşulları altında aracınıza güvence sağlar.
 • Sahip olduğu özelliklerle minimum aşınma ve maksimum ömür sağlar.
 • Motorun verimli çalışmasını sağlayarak çevreyi korur.